Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości

08.06.2020
Dzisiaj maturzyści z powiatu bocheńskiego zasiedli przy ławach by zmagać się z trudami egzaminu dojrzałości. Na początek język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Maturzyści przystępują do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie będą przeprowadzone w tym roku egzaminy ustane.

Na terenie bocheńszczyzny, ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, do matury przystąpiło 863 abiturientów. Wśród nich są tegoroczni absolwenci oraz osoby, które chcą poprawić swój wynik.

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni – 331 osób
II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni – 49 osoby
Zespół Szkół  Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni – 227 osób
Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni – 86 osób
Zespół Szkół Nr 3 im. Ks. Józefa Tischnera w Bochni -142 osoby
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie -28 osób

W związku z pandemią koronawirusa egzaminy odbywają się w specjalnych warunkach sanitarnych.

Starosta Bocheński Adam Korta życzy wszystkim Maturzystom aby pytania egzaminacyjne nie sprawiały kłopotów, a osiągnięty wynik był jak najwyższy.

mm