„Mała książka – Wielki Człowiek”

24.01.2019
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza najmłodszych Czytelników, urodzonych w 2016 r., do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek”.

Wraz z końcem 2018 roku zakończyła się pierwsza edycja kampanii społecznej „Mała książka – Wielki Człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki. Z wielką radością informujemy, że w nowym roku ruszamy z kolejną odsłoną czytelniczej inicjatywy. Tym razem zapraszamy dzieci urodzone w 2016 roku do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i jej filii po odbiór swojej wyprawki.

Zasady kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek” pozostają bez zmian. Każdy trzylatek (ur. w 2016 r.), który przyjdzie do Biblioteki otrzyma w prezencie: wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka; broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do zabawy!

kh