Majówka przy stawie w Łąkcie Górnej

03.06.2019
W niedzielę 26 maja w przydworskim parku w Łąkcie Górnej odbyła się tradycyjna „Majówka przy Stawie” połączona ze świętem Matki oraz II Festiwalem Naleśnika. Organizatorami imprezy było stowarzyszenie "Z Nurtem Sanki", Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Łąkcie Górnej oraz Starostwo Powiatowe w Bochni.

W czasie imprezy swoją ofertę przedstawiało stowarzyszenie "Z Nurtem Sanki" oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji m. in. dmuchane zamki, Miasteczko Strażackie, strzelanie ziemniakami z armaty pneumatycznej, pokazy sprawności Klubu Karate z Niepołomic i Klasy Straży Granicznej z Żegociny oraz zumby.
Festynowi towarzyszył II Festiwal Naleśnika, w którym wzięły udział panie Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa za najsmaczniejsze uznała naleśniki przygotowane przez Panie z KGW Łąkta Dolna.
W tym wyjątkowym dniu dzieci nie zapomniały o mamach, które zostały uhonorowane życzeniami oraz kwiatami. Dzieci śpiewały również piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły.
Dzięki dobrej pogodzie i licznym atrakcjom dopisała publiczność i goście, wśród których byli m. in. Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Wicestarosta Bocheński - Ryszard Drożdżak, członek zarządu powiatu bocheńskiego Jerzy Błoniarz, Wójtowie gmin: Trzciana - Cezary Stawarz i Żegocina - Wojciech Wrona.