Nawigacja

Maja zaprojektowała najładniejszą ekotorbę

19.09.2023
Wręczenie nagród w konkursie na projekt ekotorby
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/P.Salamon
Wręczenie nagród w konkursie na projekt ekotorby
Jedną z atrakcji podczas inauguracji Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego było stoisko ekologiczne, na którym można było wymienić baterie na roślinkę oczyszczającą powietrze lub na nasiona łąki kwietnej.

Odzew naszej akcji zbierania baterii był ogromny - zebraliśmy ponad 30 kg zużytych baterii, które (co najważniejsze!) nie trafią na kosza na odpady lecz do punktu PSZOK.

Kolejną atrakcją zaplanowaną w ramach eko-działań był konkurs ekologiczny na żywo.Tutaj również dużo się działo - zadaniem uczestników było wykonanie projektu ekotorby przy użyciu dostępnych materiałów. Każdy chętny na otrzymanych od nas torbach, mógł wykonać ekologiczne malowidło, które następnie otrzymywał na własność, a praca dodatkowo brała udział w konkursie. Do tworzenia ekotoreb zgłosiła się rekordowa liczba dzieci i młodzieży bo aż 101, a chętnych było dużo więcej, ale niestety z uwagi na ograniczenia czasowe nie wszyscy mogli wykonać pracę.Wybór jury był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były wykonane z pasją i w duchu ekologicznym. Przypominamy raz jeszcze wyniki konkursu, gratulujemy zwycięzcom, którzy z rąk Pana Starosty otrzymali eko-nagrody, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

I miejsce – Maja Pawełczuk - hulajnoga

II miejsce – Natalia Szewczyk - ekogadżety

III miejsce -  Izabela Stach – ekogadżety

Działania realizowane ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW".

[sk]