Komisja Bezpieczeństwa o przygotowaniach do Ferii

15.01.2019
W piatek w Starostwie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Bocheńskiego, któremu przewodniczył Starosta Bocheński Adam Korta.

W trakcie posiedzenia przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży omówili przygotowania do zabezpieczenia zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2019”. Poruszano temat przygotowania obiektów publicznych do wypoczynku dzieci i młodzieży, omówiono stan techniczny obiektów sportowych, bazy noclegowej i innych miejsc pobytu oraz środków transportowych wykorzystywanych w trakcie zimowego wypoczynku. Podczas posiedzenia poruszony został także temat związany z warunkami sanitarno-epidemiologicznymi bazy noclegowej, miejsc żywienia oraz obiektów sportowych. Obecni na posiedzeniu przedstawiciele służb, straży i inspekcji omówili kwestie nadzoru nad organizacją i przebiegiem zimowego wypoczynku w tym plany prowadzenia działalności profilaktyczno-edukacyjnej z zakresu unikania zagrożeń przez wypoczywające dzieci i młodzież szkolną. Poruszono również sprawę kontroli pomieszczeń, w których działają escape roomy.

kh