Kolejna wystawa przed Starostwem

25.11.2019
Przed starostwem stanęła kolejna wystawa z pięknymi zdjęciami. Mieszkańcy i klienci Starostwa mogą podziwiać niezwykłe fotografie prezentujące wyjątkowe miejsca w Powiecie Bocheńskim.

Niesamowite ujęcie Czarnego Stawu w Puszczy Niepołomickiej, budzącą się do życia Bochnie z Bazyliką na pierwszym planie, majestatyczny Zamek w Wiśniczu czy malowniczą panoramę  Żegociny to wszystko można zobaczyć na dziewięciu planszach umieszczonych przed urzędem. Na planszach ukazane są  wyjątkowe miejsce z każdej z gmin naszego powiatu.  Można podziwiać Kolumnę Szwedzką w Kamionnej czyli obelisk zbudowany w stylu toskańskim w 1656 roku, upamiętniający zwycięską potyczkę wojsk księcia Jerzego Lubomirskiego ze Szwedami jak również górujący nad wioską, ponad zakolem rzeki Stradomka-Wieruszycki dwór obronny.

Wystawa jest jednym z elementów obchodów 20 – lecia Powiatu Bocheńskiego.

sk