kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Jubileusz straży pożarnej w Bochni

Jubileusz straży pożarnej w Bochni

Dodano: 13.06.2019 10:00 Jubileusz straży pożarnej w Bochni
Na placu komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbyły się obchody 150-lecia powstania Straży Ogniowej Ochotniczej w Bochni. Głównym elementem obchodów było przekazanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Straż Pożarnej w Bochni ufundowanego przez Powiat Bocheński. Odsłonięto również pamiątkowy obelisk oraz wręczono bocheńskim strażakom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Obchody rozpoczęto w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni, gdzie odprawiono uroczystą mszą świętą. Następnie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Okulice liczne poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac apelowy komendy.


Najważniejszym punktem było przekazanie sztandaru. Po poświeceniu przez ks. prałata Ryszarda Podstołowicza – proboszcza parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Bochni w asyście o. bryg. Władysława Kuliga – kapelana małopolskich strażaków przekazania sztandaru dokonał Starosta Bocheński Adam Korta, który odczytał również . w imieniu fundatora sztandaru - Powiatu Bocheńskiego - akt jego ufundowania. Wręczenie dokonał w imieniu  ministra spraw wewnętrznych i administracji nastąpiło z rąk nadbryg. Marka Jasińskiego – zastępcy  komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Fundatorzy oraz zaproszeni goście upamiętnili to wydarzenie wbijając pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru oraz wpisując się do księgi pamiątkowej.

W czasie uroczystości wręczenia bocheńskim strażakom odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

W trakcie uroczystości odczytano okolicznościowe listy przesłane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego.

 

mm