IV edycja gry terenowej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni

11.03.2019
W czwartek,. 28 lutego odbyła się czwarta już edycja gry terenowej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni.

W grze wzięło udział 8 zespołów reprezentujących: SP nr 2 (w składzie: Maksymilian Bielecki, Michał Lipold, Maciej Wójcik i Eryk Żółty), SP nr 7 (w składzie: Paulina Guniowska, Oliwia Król, Róża Seręga-Kawalec i Weronika Stabrawa), I LO (w składzie: Patrycja Janiec, Miłosz Łach, Agnieszka Zwierniak i Dominik Zwierniak), II LO (w składzie: Jakub Adamczyk, Zuzanna Multan, Jakub Pasionek i Katarzyna Stańdo), ZS Nr 1 (w składzie: Wiktoria Dudek, Dominika Giza, Mateusz Kącki i Monika Surma), ZS Nr 2 (w składzie: Mateusz Babraj, Jakub Chodur, Jakub Rynduch, Grzegorz Wilgocki), ZS NR 3 (w składzie: Natalia Kukla, Andżelika Mróz, Anna Opoka i Agnieszka Stańdo) oraz CKUiZ w Łapanowie (w składzie: Natalia Kącka, Kamil Pally, Gabriela Stalmach i Justyna Stańdo). Uczestnicy gry musieli między innymi wykazać się spostrzegawczością poszukując rozmieszczonych w przestrzeni miejskiej komunistycznych materiałów propagandowych, poddać analizie tekst Manifestu Lipcowego PKWN czy poznać okoliczności i datę śmierci bocheńskiego malarza Marcina Samlickiego. Na drużyny czekała również zastawiona przez UB pułapka – prowokacja. Na koniec gry uczestnicy musieli podjąć decyzję czy ujawnić się  skorzystać z ogłoszonej przez komunistów amnestii, czy do końca pozostać w konspiracji. W tych trudnych zmaganiach najlepiej poradziły sobie zespoły szkół zajmując odpowiednio: ZS Nr 2 – pierwsze miejsce, ZS NR 3 – drugie miejsce i ZS Nr 1 – trzecie miejsce.

Gra została zorganizowana przez ZS Nr 1 w Bochni przy wydatnej pomocy Starostwa Powiatowego w Bochni, Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Bochni, SP nr 2, MDK w Bochni oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Najemnicy Bocheńscy.

kh