Nawigacja

III Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

11.09.2023
III Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych
fot. Starostwo Bocheńskie/P.Salamon
III Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych
16 Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego dobiegł końca. Ale zanim przedstawimy wam podsumowanie wszystkich trzech dni to chcemy wam zaprezentować galerię z tego co działo się wczoraj. W niedzielę miał miejsce 3 Zlot Pojazdów Zabytkowych Powiatu Bocheńskiego, który rozpoczęliśmy w Bochni, na placu targowym skąd wyruszyliśmy do Łapanowa, a stamtąd do Trzciany i z powrotem do Bochni.
W niedzielę miał miejsce 3 Zlot Pojazdów Zabytkowych Powiatu Bocheńskiego, który rozpoczęliśmy w Bochni, na placu targowym skąd wyruszyliśmy do Łapanowa, a stamtąd do Trzciany i z powrotem do Bochni. Zakończenie wydarzenia wraz z wręczeniem nagród odbyło się na Uzborni. Kolumna pojazdów uczestniczących w zlocie liczyła ponad 150 pojazdów (motocykli i samochodów), a w sumie drogami bocheńszczyny przebyliśmy ponad 50 km.
Specjalne podziękowania kierujemy do Komendy Powiatowej Policji za wsparcie logistyczne i obstawienie trasy przejazdu zabytków. Wielkie dzięki! Współpraca z wami to zawsze sama przyjemność! Dziękujemy również OSP Kolanów za pomoc przy zabezpieczeniu finału Zlotu na Uzborni. OSP Łapanów, OSP Trzciana dziękujemy wam za pomoc na pit stopach w waszych miejscowościach 

Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa postanowił nagrodzić Jacka Kawalca właściciela Cadillaca DeVille. Natomiast Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz przyznał dwie nagrody. Pierwsza za najładniejszy motocykl powędrowała do Andrzeja Mulki właściciela AWO Simson z 1956 roku. Druga za najładniejszy samochód do Adama Dziadowca właściciela Forda Mustanga z 1967 roku.
W Bochni podczas finału na kierowców czekało 6 nagród. Komisja przyznała nagrodę Gwiazda Zlotu, Szybki i Wściekły oraz Najstarsze Cacko.
Gwiazdę Zlotu otrzymał Dariusz Zduleczny za samochód Warszawa.
Szybki i Wściekły Robert Szcześniak właściciel Forda Crown Victoria, a Najstarszym Cackiem okazał się motocykl Harley Davidson UL z 1941 roku należący do Piotra Kornasia.
Dodatkowo Starosta Bocheński Adam Korta postanowił wyróżnić Michała Rudnika, właściciela Triumpha Spitfire MK3 z 1968roku.
Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński postanowił nagrodzić Jarosław Stachurę właściciela Trumpha 1500 z 1978 roku oraz Grzegorza Halatę właściciela Harleya Davidsona WLC z 1942 roku.
Nagrodę sponsora czyli firmy Auto Spa Bochnia DD Car Detailing otrzymał Łukasz Kłusek właściciel samochodu Ferrari Testarossa.