kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » III Ogólnopolski Rajd Niewidomych na Tandemach po Bocheńszczyźnie

III Ogólnopolski Rajd Niewidomych na Tandemach po Bocheńszczyźnie

Dodano: 16.05.2019 08:00 III Ogólnopolski Rajd Niewidomych na Tandemach po Bocheńszczyźnie
22 uczestników z całej Polski wzięło udział w III Ogólnopolskim Rajdzie Niewidomych na Tandemach po Małopolsce. Przejechali ponad 350 kilometrów z Bochni do Szczawnicy i z powrotem. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Adam Korta Starosta Bocheński.

Starosta gratulował uczestnikom pasji z jaką uczestniczą w niełatwym przedsięwzięciu, życzył dużo przyjemnych wrażeń i szczęśliwego dotarcia po 6 dniach do celu.

Tradycją wszystkich rajdów stało się to, że osoby zaproszone odbywają rundę honorową na tandemie z doświadczonymi pilotami. I z takiej okazji mógł skorzystać starosta Korta.

Uczestnicy Rajdu wzięli również udział w wykładzie i prezentacji, którą przygotowali przedstawiciele Fundacji Siódmy Zmysł: Regina Mynarska i Piotr Franiak – uczestnik rajdu - który przejechał wraz z innymi całą trasę.

Fundacja od 2011 roku zajmuje się szeroko rozumianą dostępnością i udostępnianiem tego, co w kulturze, sztuce, przestrzeni użytkowej powinno być dostępne dla osób niepełnosprawnością sensoryczną. Tłumacząc wprost fundacja i ludzie w niej działający opracowują audiodeskrypcję, audionapisy, napisy dla niesłyszących i tłumaczą na PIM.
Fundacja pomaga w organizacji wydarzeń, przeprowadza szkolenia i stara się działać skutecznie w kierunku zminimalizowania barier, których brak pozwoli wspólnie przeżywać i doświadczać seanse filmowe, wizyty w tetrach, muzeach i wszędzie, gdzie jest to możliwe.

Jak się okazuje Polacy są w tej dziedzinie prekursorami na świecie, a obecni na konferencji przedstawiciele Fundacji posiadają już spore osiągnięcia w pisaniu programów dla audiodeskrypcji i audionapisów. Uczestnicy mieli możliośc zapoznać się z działaniem adaptera a o pierwsze tłumaczenie na żywo niewidzącym scen z fragmentu filmu został poproszony starosta Adam Korta.

Organizatorem wydarzeń był Polski Związek Niewidomych Oddział w Bochni i Stowarzyszenie Niewidomi na tandemach Oddział Małopolski, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni.

 

sk

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: