Nawigacja

,,Erasmus+ Rowerem w magiczny świat muzyki”

23.06.2022
fot. II LO w Bochni
Uczniowie II LO w Bochni w uczestniczyli w pierwszej mobilności Międzynarodowego Projektu Erasmus+ ,,Cycle to the magicvoice of Music’’ (,,Rowerem w magiczny świat muzyki’’).

Przedsięwzięcie realizowali we współpracy z przyjaciółmi z Francji oraz Turcji - szkoły Mugla 75. Yil Fen Lisesi oraz Lycee Jean Monnet.

Główną ideą projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia, np. poprzez częstsze korzystanie z roweru jako środka transportu, a przy tym pielęgnowanie swoich pasji czy zainteresowań (w tym muzyki) i ,,zarażenia’’ nimi innych.
W ramach projektu odwiedzili Francję i spotkali się z młodzieżą z Turcji.

Uczniowie zobaczyli flagowe miejsca Paryża, takie jak Wieżę Eiffla, Luwr oraz Katedrę Notre-Dame, pływali po Sekwanie. Spędzili czas w urokliwym miasteczku Moulins, w którym aktywnie uczestniczyli w licznych zajęciach, takich jak: warsztaty z fizyki związane z muzyką i dźwiękiem, wycieczkach rowerowych, zajeciach śpiewu i tańca ludowego, grze terenowej.

“Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej”- tak mówi pewne arabskie przysłowie, które trafnie podsumowuje cały ich wyjazd. Każda podróż kształtuje charakter, daje poznać odmienne kultury i poszerzyć horyzonty, co jest dużo bardziej wartościowe niż wszelkie rzeczy materialne.

 [sk]