Ekoselfie-konkurs rozstrzygnięty!

Ekoselfie, laureaci.
fot. SP
Ekoselfie, laureaci.
Poznaliśmy laureatów konkursu „Zero waste”, realizowanego w ramach projektu „EKO-SELFIE II”. Uczniowie szkół średnich przedstawili swoje pomysły na bardziej ekologiczne życie, które każdy z nas może realizować w swoim codziennym życiu .

ZespW tej edycji konkursu, młodzież miała wykonać zdjęcie lub nagrać krótki filmik związany z ochroną środowiska, właśnie w duchu zero waste. I tak z podesłanych projektów dowiedzieliśmy się jak zrobić ocet jabłkowy, sportową torbę z T-shirtu, czy placek z przejrzałych bananów. Główna nagroda w kategorii indywidualnej przypadła Zuzannie Krzywdzie z Ekonomika, natomiast w grupowej Natalii Bratek i Joannie Bratek z Mechanika.

Konkurs Eko-selfie miał na celu pokazanie, zależności pomiędzy naszym codziennym życiem, a losami Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad dwadzieścia młodych osób, które wykazały się niezwykłą kreatywnością, wiedzą i odpowiedzialnością ekologiczną. Przygotowali prace, które pokazują, iż życie w duchu zero waste dużą role odgrywają nasze codzienne wybory. Każdy z nas krok po kroku może zmieniać swoje życie oszczędzając środowisko. Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję, za Wasz wysiłek, trud i zaangażowanie. Mam nadzieję, że prace, które przygotowaliście zwrócą uwagę innych na to jak ważne jest codzienne dbanie o naszą matkę Ziemię
Adam Korta, starosta bocheński

Decyzją Komisji w składzie: Katarzyna Hamuda, Sabina Kierepka, Mateusz Mulka i Karolina Zwierniak przyznane zostały trzy miejsca grupowe oraz indywidualne:

W kategorii GRUPA:

I miejsce Natalia Bratek i Joanna Bratek Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica.

II miejsce Natalia Chełmecka i Wiktoria Czekaj Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera.

III miejsce Adam Surmacz, Szymon Opoka, Tomasz Michałowski, Filip Pytka , Jakub Kmiecik I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego.

W kategorii INDYWIDUALNEJ:

I miejsce Zuzanna Krzywda Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera.

II miejsce Justyna Paruch Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera.

III miejsce Maciej Gnyla II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego.

Przypomnijmy:

Konkurs Ekopozytywni to projekt ekologiczny realizowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni już po raz drugi. Młodzież bierze udział w zajęciach edukacyjnych, konkursach oraz akcjach  promujących sprzątanie najbliższego otoczenia.  Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

kh