Ekopozytywni w powiecie bocheńskim

14.09.2020
Blisko 2000 uczniów będzie uczestniczy w projekcie ekologicznym realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Pierwsze wykłady o ekologii odbyły się już w tym tygodniu w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Działania są możliwe dzięki pozyskaniu środków przez Starostwo Powiatowe w Bochni na realizację projektu „EKOPOZYTYWNI - Powiat Bocheński”.

Przedsięwzięcie zakłada podniesienie świadomości ekologicznej i wzrost wiedzy z zakresu gospodarki odpadami. Młodzież zapozna się m.in. zasadami segregacji odpadów i jej znaczeniu dla środowiska.

Podejmowanie tego typu tematów jest niezmiernie ważne ze względu na ciągle niską świadomość ekologiczną. Mam nadzieję, że ten projekt pozwoli młodzieży na bliższe zapoznanie się z tematyką ochrony klimatu, gospodarki odpadami czy różnorodnością biologiczną – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W ramach projektu odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów, konkursy w tym konkurs na EKO –selfie oraz akcja promująca sprzątanie najbliższego otoczenia.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Całkowita wartość projektu 18 620 zł, w tym uzyskane dofinansowanie wynosi 14 856 zł.

kh