Dofinansowanie dla przedsiębiorców samozatrudnionych

22.04.2020
Powiatowy Urząd Pracy w Bochni ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID - 19 dla przedsiębiorców będących osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników.

Wniosek o dofinansowanie przedsiębiorcy mogą składać do 4 maja br. do powiatowego urzędu właściwego właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Wnioski powinny być wnoszone w postaci elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl. lub w postaci papierowej poprzez wrzucenie do skrzyni umieszczonej w wejściu do budynku od strony ul. Wojska Polskiego (wiatrołap).

Złożenie wniosku i umowy poprzez platformę praca.gov.pl, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, pozwoli na obsługę sprawy bez konieczności wizyty w powiatowym urzędem pracy.

Komplet dokumentów składanych do urzędu powinien zawierać :

- umowę o wypłatę dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną,

- niezatrudniającego pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID- 19,
- wniosek o  udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 – załącznik nr 1 do zasad i umowy,
- formularz pomocy publicznej – załącznik nr 1 do wniosku,kopię pełnomocnictwa potwierdzoną za zgodnośc z orginałem (tylko w przypadku udzielenia pełnomocnictwa osobie lub osobom do dokonywania w jego imieniu czynności prawnych określonych w pełnomocnictwie, w tym m. in. do składania wniosku o udzielenie dofinansowania i podpisania umowy na platformie praca.gov.pl lub w wersji papierowej).

Zobacz szczegóły - TUTAJ

sk