Dodatkowy nabór na wsparcie renowacji zabytków

01.06.2021
Wskutek niewyczerpania puli tegorocznych środków na dotacje Powiatu Bocheńskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków Zarząd Powiatu w Bochni ogłasza ponowny, uzupełniający nabór.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne lub prawne, będące właścicielami lub posiadaczami zabytku, jeżeli posiadanie oparte jest o tytuł prawny do zabytku, położonego na terenie Powiatu Bocheńskiego i wpisanego do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.

Do podziału została kwota 13 610 zł. Przyznana dotacja nie może przekraczać 50% ogólnych kosztów prac.
Wnioski można składać osobiście do Starostwa Powiatowego lub za pośrednictwem poczty w nieprzekraczalnym terminie do 11 czerwca 2021 r. (liczy się data wpływu na dzienniku podawczym, a nie data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje na ten temat, m.in. wzory druków i wykaz wymaganych załączników, można znaleźć na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Bochni w zakładce „Dotacje na zabytki”.