Do bocheńskiego szpitala płynie pomoc! Bardzo za nią dziękujemy!

31.03.2020
Środki do dezynfekcji, ale także ochrony osobistej: m.in. kombinezony, gogle, rękawiczki trafiają codziennie do bocheńskiego szpitala. Dwa dni temu placówka wzbogaciła się o dozowniki na detergenty, które podarował szpitalowi bocheński producent. Jedna z firm zaoferowała darmowe ozonowanie pojazdów służby zdrowia.

Pomoc, także finansową, przekazują osoby prywatne oraz firmy z terenu powiatu bocheńskiego. Do szpitala systematycznie są dostarczane również maseczki z bawełny, które szyją panie z terenu Bocheńszczyzny.

Dzięki temu od piątku każdy pacjent, który  trafi do szpitala, otrzyma maseczkę.
Pomoc, którą otrzymuje  szpital to odpowiedź na obecną sytuację związaną z epidemią. W szpitalu, który w szczególny sposób przestrzega warunków sanitarnych materiały dezynfekujące, ale też środki ochrony osobistej obecnie znikają w bardzo szybkim tempie.

- Gromadzimy zapasy, ale  są one systematycznie zużywane. Nie wiemy, jak długo ta sytuacja potrwa, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wielkie serce - mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.
A gospodarz powiatu bocheńskiego dodaje:

-Podziękowania należą się wszystkim, którzy nas wsparli. To wiele osób, często anonimowych darczyńców, którym dobro szpitala leży na sercu –  mówi Adam Korta starosta powiatu bocheńskiego.

Poniżej lista osób, które wsparły szpital do tej pory. Zestawienie to będzie aktualizowane, bo osób, które pomagają szpitalowi, cały czas się powiększa.

Do tej pory wsparli nas:

1. Smart Decor z Rzezawy
2. Usługi Krawieckie ,,IGŁA” Wanda Chojecka
3. AiFO Group SP. J.
4. ARHI-INWEST A.Świerczek, S.Całka
5. PPHU INTEGRO Wojciech Ziółkowski
6. Wełna Sylwester ZU Mechanika Pojazdowa Łapczyca 480
7. EKOMBUD Sp. z o. o. Mariusz Skowronek, Gazda, sp.j.
8. Urząd Gminy Nowy Wiśnicz
9. Grzegorz Paluchowski
10. Visa -tech Maksymilian Anioł
11. Dandav Sp. z o.o.
12. Medicum S.C. sklep medyczny R. Cebula, K. Puścizna
13. P.H.U. Spaw- Met Mariusz Gałązka
14. Małgorzata Więckowska Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz
15. ,,44’’ Firma Handlowo-Usługowa Gnutek Katarzyna
16. Salon Urody ESTETIQ
17. Mixtum Spółka Jawna
18. Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
19. P.P.H.U. Mascort
20. Elektroprogress Krzysztof Trojak
21. KB Biuro Projektowe Krzysztof Bodurka
22. F.R.B.H. Was-Bud Krzysztof Waśko
23. Schody Drewniane F.P.H.U Kośmider
24. Biuro Podróży Travel Perfect Katarzyna Lysy
25.PANACEUM Sklep ortopedyczno-medyczny
26. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „ Społem”
27. Danuta Dobranowska
28. Ilona Kuchno
29. Anna Szewczyk-Rybka
30. Kp Trans Car Krzysztof Pyciak
31. COTTON PRODUCT Spółka Jawna E. i J. Gardziel
32. Małgorzata Trojak
33. Wielu anonimowych darczyńców, mieszkańców powiatu dostarczających m.in. samodzielnie uszyte maseczki
35. Metel-Tech Andrzej i Regina Całka
36. Przemysław Krzeszowiec AutoEuropa
37. KOT-TRANS Konrad Koterba

Osoby koordynujące akcję szycia maseczek na rzecz szpitala w Bochni : Ewa Maciuszek, Magdalena Struzik, Maria Palej-Pyciak, Marta i Maksymilian Anioł, Małgorzata Pyciak, Joanna Rzymek.

Osoby, które chciałyby jeszcze finansowo wesprzeć szpital  mogą wpłacać fundusze na  konto bankowe : 35  1240  4722  1111  0010  5181  7287 z dopiskiem- darowizna – COVID -19

kh