Nawigacja

Ciuch w Ruch - czyli wymianka ubrań!

12.04.2024
Ciuch w Ruch
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Ciuch w Ruch
Ciuch w Ruch to już kolejna akcja ekologiczna organizowana przez Starostwo Powiatowe, tym razem do współpracy zaproszono młodzież z I liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Urzędnicy chcą zwrócić uwagę na problem recyklingu ubrań i trendu modowego tzw. ultra fast fashion.

Doskonałym pretekstem do tego jest wydarzenie organizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W ramach trwającego tam projektu STAYfashion we wtorek 16 kwietnia odbędzie się pokaz mody pochodzącej z przerobionych ubrań.

Świetna inicjatywa uczniów I LO pokazuje jak dać ubraniom nowe życie i w ten sposób ograniczyć odpady odzieżowe
wyjaśnia starosta Adam Korta

Pokazowi mody towarzyszyć będzie wielka wymiana ubrań czyli CIUCH W RUCH. Każdy kto chciałby dołączyć do naszej wymiany ubrań, może dostarczyć odzież do poniedziałku 12.kwietnia do I LO.

Oprócz pokazów i wymianki odbędzie się również prelekcja dot. wpływu przemysłu tekstylnego na zanieczyszczenie środowiska.

Wydarzenie ma charakter pilotażowy, wpisujący się w nurt popularnego ostatnio swappingu i ma na celu promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w szkołach ze szczególnym naciskiem na temat recyklingu ubrań.

Działanie realizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA  „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005, przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Szczegółowych informacji udzielają:

- Beata Maciaś z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwai Leśnictwa, tel. 14 615 37 53, e- mail:b.macias@powiat.bochnia.pl

- Sabina Kierepka z Zespołu Promocji, tel.14 615 37 73, e-mail: s.kierepka@powiat.bochnia.

[sk]