Chłopcy PSP Nr 5 w Bochni Mistrzami Powiatu w Mini Koszykówce

07.03.2019
Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Zawody Powiatowe w Mini Koszykówce Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody organizowane są przez Starostwo Powiatowe w Bochni, a realizowane przez MOSiR Bochnia.

Do zawodów zgłosiło się 5 drużyny (zwycięzcy eliminacji miejskich oraz gminnych):

PSP Nr 2 w Bochni, SP w Łapczycy, SP w Borku, PSP Nr 5 w Bochni, SP w Kobylu.

Zawody rozegrano systemem ”każdy z każdym” a chłopcy walczyli o awans do Zawodów Rejonowych (½ wojewódzkich). Na awans mógł liczyć tylko najlepszy zespół dlatego walka od samego początku rozgrywek była zacięta a chłopcy ze wszystkich sił starali się zdobyć punkty. Ostatecznie miejsce I zajęli chłopcy PSP Nr 5 w Bochni, którzy tym samym awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. Miejsce II wywalczyła drużyna PSP Nr 2 w Bochni, na miejscu III uplasowali się uczniowie SP w Borku, na miejscu IV znaleźli się wychowankowie SP Nr w Kobylu a miejsce V zajęli chłopcy SP w Łapczycy.

sk