Bocheńskie obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

02.09.2022
Starosta Bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz członek zarządu powiatu Marek Rudnik uczestniczyli w obchodach 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochnia. Następnie delegacje i poczty sztandarowe przeszły na cmentarz św. Rozalii, gdzie odbył się apel poległych, odśpiewano Hymn Narodowy, wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty.

Miejsce obchodów jest szczególne. Na cmentarzu św. Rozalii w Bochni znajduje się zbiorowa mogiła oficerów i żołnierzy Armii Kraków, Korpusu Ochrony Pogranicza i innych formacji, którzy przybyli z różnych zakątków Polski i na bocheńszczyźnie bohatersko polegli.