Nawigacja

Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy - wręczenie nagród w konkursie

28.06.2024
Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy - wręczenie nagród w konkursie
fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon
Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy - wręczenie nagród w konkursie
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Organizatorem konkursów była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureatami Konkursu Plastycznego zostali:

Lena Kukla - I miejsce (w grupie wiekowej klas 0-3) uczennica Szkoły Podstawowej w Kierlikówce

Emilia Płaneta - I miejsce (w grupie wiekowej klas 4-8) uczennica Szkoły Podstawowej w  Okulicach

Gracjan Wójtowicz -II miejsce (w grupie wiekowej klas 0-3) uczeń Szkoły Podstawowej w Cichawce

Patryk Dziedzic II miejsce (w grupie wiekowej klas 4-8) uczeń Szkoły Podstawowej w Bytomsku

Karolina Jachymczak     III miejsce (w grupie wiekowej klas 0-3) uczennica Szkoły Podstawowej w Grobli

Aleksandra Wojewoda III miejsce w grupie wiekowej (klas 4-8) uczennica Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu 

Laureatką konkursu na Rymowankę została:

Katarzyna Łacna z Rajbrotu, która podczas uroczystości przeczytała swój wiersz.

Wręczono również 12 wyróżnień autorom najładniejszych prac i utworów. Wyróżnienia otrzymali w konkursie Plastycznym: Martyna Kukla, Maja Tuleja, Bartłomiej Kaczmarczyk, Jakub Krzysztofiak. Piotr Dźwigaj, Piotr Cempura, Lena Sarara, Julia Kaim, Sandra Szczurek, Gabriela Wilczek, a w konkursie na Rymowankę: Alicja Słowikowska i Jakub Apostoluk.

Laureaci i autorzy wyróżnionych prac otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez: Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Urząd Gminy w Trzcianie, Urząd Miasta Bochnia, Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, Urząd Gminy w Żegocinie, Urząd Gminy w Łapanowie, Urząd Gminy w Rzezawie, Małopolską Izbę Rolną, Kopalnie Soli w Bochni, GOSiR w Bochni i Krytą Pływalnie w Bochni.

Nagrody dzieciom wręczali: Ryszard Drożdżak -Wicestarosta Bocheński, Małgorzata Więckowska-Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz, Cezary Stawarz - Wójt Gminy Trzciana, Anna Bogacz- Kierowniczka Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie, Kinga Maliszczak – Dyrektor Finansowa Kopalni Soli Bochnia, Zbigniew Maciaś - Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie.

Po rozdaniu nagród dzieci, rodzice i zaproszeni goście mogli wysłuchać koncertu muzycznego, wykonanego przez czterech  uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni:  Witolda Widełki, Ignacego Łukasika, Piotra Lecha oraz  Jana Juszczaka przy akompaniamencie nauczycielki dr Wiktorii Chrobak- Mielec. Na zakończenie uczniowie szkół podstawowych oraz ich opiekunowie uczestniczyli aktywnie w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanym przez strażaków z OSP w Szarowie i OSP w Proszówkach.

Uroczystość wręczenia nagród przygotowali: p.o. Kierownika Placówki Terenowej w Bochni Małgorzata Tretko oraz pracownicy:  Justyna Janowska, Marcin Golonka, Piotr Chrzanowski a także Jolanta Motyka z Placówki Terenowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Wojciech Mruk z Placówki Terenowej w Tarnowie.

 

[sk]