Nawigacja

Bez Granic – konkurs wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis

19.10.2021
Bez Granic – konkurs wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Bez Granic – konkurs wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis
Ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych z Powiatu Bocheńskiego wzięło udział w konkursie wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis. Konkurs był kolejny elementem obchodów jubileuszu 20 - lecia współpracy pomiędzy Powiatem Bocheńskim a Saarlouis.

Do konkursu zgłosiło się 11 drużyn (2-3 osobowych) z SP 1, SP 2, SP 5 oraz SP 7 w Bochni. SP w Nowym Wiśniczu, Nieszkowicach Małych, Królówce, Łapczycy i w Proszówkach.

Komisja w składzie Elżbieta Mazur – Zagórska i Karolina Noskowiak - nauczycielki z II LO w Bochni oraz Sabina Kierepka i Katarzyna Kępa – Hamuda z Wydziału Promocji bocheńskiego starostwa, postanowiła przyznać trzy miejsca oraz wyróżnienie.

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 - Stanisław Babicz, Franciszek Babicz i Julia Ponikau.

II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 - Bartosz Garus i Iga Zagórska.

III miejsce uczennice Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu - Nadia Pajor i Julia Janiczek.

Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienie uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Łapczycy - Martynie Kozub i Łucji Naruszewicz.

Przede wszystkim gratuluję Wam, że zechcieliście się przygotować i wziąć udział w konkursie, a dzięki temu poznać naszych partnerów z kraju Saary, szlifując przy okazji język niemiecki
mówił starosta Adam Korta podczas wręczenia nagród i dyplomów

Konkurs miał na celu szerzenie wśród młodzieży wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis. Uczniowie mogli poznać historię powiatu, poszerzyć wiedzę o kulturze, tradycjach i zwyczajach, zapoznać się z gospodarką, warunkami przyrodniczymi czy walorami turystycznymi. Konkurs był dobrym sprawdzianem umiejętności językowych.  Młodzież mogła również rozwinąć umiejętność pracy w grupie, kreatywność i przedsiębiorczość.

[sk]