„Baśniowy świat Marii Konopnickiej”- konkurs plastyczny

26.06.2022
fot. PiMBP w Bochni
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Dział Instrukcyjno-Metodyczny zaprasza młodych czytelników – mieszkańców powiatu bocheńskiego do udziału w konkursie plastycznym.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej – poetki i nowelistki, publicystki, tłumaczki, autorki utworów dla dzieci, w 180. rocznicę jej urodzin.Celem jest także rozwijanie inwencji twórczej, uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży.

Zadaniemuczestników konkursu będzie poznanie wybranego utworu Marii Konopnickiej i wykonaniepracy plastycznej ilustrującejten utwór (wiersz lub baśń). Prace należy składać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni lub w dowolnej Bibliotece Gminnej na terenie powiatu bocheńskiego, do 31 sierpnia 2022 roku.
Szczegółowe informacje i regulamin na stronie Biblioteki w Bochni https://biblioteka-bochnia.pl/.

Zachęcamy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursuSalon Łazienek BESTFLIZ.

[sk]