kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zostań studentem Młodzieżowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Zostań studentem Młodzieżowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dodano: 02.07.2019 09:00 Zostań studentem Młodzieżowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Starosta Bocheński Adam Korta podpisał list intencyjny w sprawie wsparcia dla Młodzieżowego Uniwersytetu Ekonomicznego. Projekt skierowany jest do osób głodnych wiedzy i ciekawych świata m.in. z powiatu bocheńskiego. W ramach projektu organizowane będą zajęcia dotyczące rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

Cieszę się, że młodzież z powiatu bocheńskiego będzie miała możliwość uczestnictwa w takim projekcie. Uczniowie już w takim młodym wieku mają szansę zapoznać się ze środowiskiem akademickim i wynieść wiele cennych umiejętności. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Celem projektu pt. Młodzieżowy Uniwersytet Ekonomiczny (MUE) jest podniesienie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych młodzieży szkół podstawowych i średnich w wybranych powiatach Małopolski, związanych z aktualnymi wyzwaniami rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. Projekt obejmuje powiaty: miechowski, proszowicki, krakowski, myślenicki, limanowski oraz bocheński. Zajęcia odbywają się w Krakowie, dla uczestników zapewniony będzie darmowy dojazd.

Wiedza będzie prezentowana przez doświadczonych nauczycieli akademickich i edukatorów w przystępny sposób z elementami gier edukacyjnych. Projektem zostaną objęci uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą uczęszczać do siódmej klasy szkoły podstawowej lub drugiej klasy szkół średniej (2SŚ), bez względu na wiek. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wsparcie jest skierowane do uczniów, którzy dobrowolnie są zainteresowani podniesieniem kompetencji miękkich, społecznych, cyfrowych i w zakresie wiedzy specjalistycznej.

Projekt zakłada realizację szkoleń w 3 edycjach, z których każda składa się z 2 etapów poprzedzonych rekrutacją. Każdy uczestnik projektu zostanie objęty wsparciem w ramach 36 szkoleń - 20 szkoleń w formie tradycyjnej w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz 16 szkoleń e-learningowych. Programy szkoleń są dostosowane do poziomu uczestników szkolenia i będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi np. gry decyzyjne, symulacje komputerowe, filmy edukacyjne, gry planszowe, praca z fantomami, metoda PBL i case study.

Wiecej informacji

mm

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: