kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zespół Szkół Nr 3 laureatem nagrody głównej

Zespół Szkół Nr 3 laureatem nagrody głównej

Dodano: 13.12.2012 13:00 Zespół Szkół Nr 3 laureatem nagrody głównej
Zespół Szkół Nr 3 w Bochni został po raz drugi laureatem nagrody głównej VI edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Za swoją aktywność i charytatywne działania 20 uczestników projektu wraz z opiekunem pojedzie w dniach 13 – 20 grudnia 2012 r. na wycieczkę do Rzymu.

11 grudnia br. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbyła się uroczystość podsumowania oraz oficjalnego zakończenia małopolskiego projektu połączona z wręczeniem dyplomów, statuetek i nagród dla laureatów.

Organizatorami przedsięwzięcia są Samorząd Województwa Małopolskiego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Projekt jest kontynuacją zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w 2006 roku długofalowego działania wychowawczego w zakresie niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym, a także koniecznością przeciwdziałania obojętności społecznej.

W tym roku do projektu zgłosiło się  w sumie 230 szkół z całego województwa małopolskiego. Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni  od stycznia do października 2012 roku realizowali projekt „Bo w życiu małe gesty, One najbardziej liczą się”.

Adresatami projektu byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. E. Bojanowskiego w Bochni, dzieci z Domu Dziecka, rodzina zastępcza, chorzy w szpitalu, czekający na krew, ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujący pomocy materialnej.

W realizacji projektu uczestniczyli:z klasy II TE a: Ból Łukasz, Cepak Agata, Dychus Angelika, Korzeniowska Klaudia, Małecki Maciej, Tabor Patrycja, Wełna Angelika, Żołna Justyna, z klasy II TE c: Kotara Wioletta, Przybyłko Elżbieta, z klasy III TE a: Bereta Joanna, Buczek Anna, Górecka Iwona, Helak Urszula, Słowiak Agnieszka, Szyjer Anna, Tabor Monika, z klasy III TE c: Karcz Karolina, Kurek Monika, Lany Paulina. Opiekunem projektu była mgr Elżbieta Madej.

Zespół Szkól Nr 3 brał udział w wszystkich dotychczasowych edycjach projektu, uzyskując  w II-ej edycji wyróżnienie, w IV-ej edycji tytuł laureata, a w V-ej i VI-ej edycji został laureatem nagrody głównej.