kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zdecyduj o swoim życiu- profilaktyka raka piersi

Zdecyduj o swoim życiu- profilaktyka raka piersi

Dodano: 11.04.2011 17:00 Zdecyduj o swoim życiu- profilaktyka raka piersi
Rozpoczęły się pierwsze prelekcje i warsztaty samokontroli piersi w ramach projektu: „Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego”. W Zespole Szkół nr 1 oraz w Zespole Szkół w Dąbrowicy odbyły się warsztaty nauki samobadania piersi.

W ramach prelekcji młode kobiety poznały zagadnienia dotyczące badań profilaktycznych, konieczności ich systematycznego wykonywania, czynników ryzyka, objawów nowotworowych, odpowiedzialności za własne zdrowie.Prelekcje zostały uzupełnione 2-godzinnymi warsztatami samokontroli piersi. Korzystając z modelu piersi do samokontroli, dziewczęta mogły samodzielnie wykonywać badania piersi. Projekt realizowany przez Powiat Bocheński pozwala kształtować u młodych kobiet prawidłowe postawy zdrowotne oraz uświadamia jak ważna jest wczesna profilaktyka.

Pomocne w dalszej nauce i profilaktyce będą również zakupione podręczniki, oraz zawieszki pod prysznic ze szczegółową instrukcją samobadania piersi. Dodatkowo w czerwcu dziewczęta będą miały jeszcze okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielką Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki” działającego przy Instytucie Onkologii.Projekt pn: „Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5.Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.