kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zawodowy pokaz bocheńskiej budowlanki w Krakowie

Zawodowy pokaz bocheńskiej budowlanki w Krakowie

Dodano: 02.04.2015 00:00 Zawodowy pokaz bocheńskiej budowlanki w Krakowie
„#Bepro – bądź profesjonalistą!” to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Zawodów odbywającego się w Krakowie w dniach 26-28 marca. Festiwal skierowany był do małopolskich gimnazjalistów stojących przed wyborem szkoły zgodnej z ich predyspozycjami, zainteresowaniem oraz umożliwiającej zdobycie zawodu z przyszłością.

Zespół Szkół Nr 2 już po raz trzeci wystąpił z prezentacją podczas Festiwalu jako jedyny reprezentant Powiatu Bocheńskiego. Impreza ta cieszy się co roku dużą popularnością wśród zwiedzających.

W poprzednim roku Targi odwiedziło ok 15 tysięcy uczniów z Małopolski. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się blisko 250 wystawców (szkoły zawodowe, wyższe uczelnie) z kraju i zagranicy. Podczas Targów uczniowie ZS2 prezentowali kierunek technik architektury krajobrazu wykonując ciekawą aranżację przestrzeni służącą do wypoczynku i relaksu. W trakcie pokazu uczniów gimnazjaliści mogli poznać praktyczne aspekty związane wykonywaniem elementów małej architektury, nasadzeniem krzewów i roślin oraz spróbować swoich umiejętności wykonując poszczególne elementy aranżacji.


Atrakcyjna forma prezentacji szkoły mająca tytuł "Zagraj w zielone!-uruchom swojąˆwyobraźnię, stwórz przestrzeń relaksu” przyciągała uwagę swoją pomysłowością i oryginalnością.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość rozgrywania pojedynków szachowych w otoczeniu zieleni. Autorami prezentacji byli p. Agnieszka Michałowska i p. Marcin Kargol, a wykonawcami uczniowie klas I i III.