kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zaszczep swoje dziecko

Zaszczep swoje dziecko

Dodano: 28.04.2009 13:00 Zaszczep swoje dziecko

W  Starostwie Powiatowym w Bochni rusza kolejna edycja szczepień przeciwko menigokokom i pneumokokom. W tym roku z akcji mogą skorzystać dzieci urodzone w 2007 roku (pneumokoki) oraz młodzież z rocznika 1993
( meningokoki).

Dofinansowanie do szczepionki wyniesie od 20 do 60 % w zależności od zaangażowania gminy, z której pochodzi szczepione dziecko. Pełne dofinansowanie do szczepionek ze strony Powiatu otrzymają wcześniaki urodzone w latach  2008-2009. Cieszę się, że akcja ta spotkała sie z tak dużym zainteresowaniem, w roku 2008 uwzględniając wszystkie grupy w ramach prowadzonej akcji zaszczepiliśmy 594 dzieci. - mówi starosta Jacek Pająk. Łączny koszt akcji szczepień w roku 2008 wyniósł blisko 120 tys. złotych. Warto zaznaczyć, iż w tym roku, podobnie jak to było w roku ubiegłym rodzice dzieci objętych akcją szczepień, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej będą mieć także możliwość uzyskania większego, nawet 100 % dofinansowania szczepionki - dodaje starosta.
W związku z rozpoczęciem akcji szczepień wszelkie informacje mozna otrzymać pod numerem telefonu 0146153771.

Program finansowany jest przez Powiat Bocheński oraz 5 gmin wchodzących w jego skład: Gminę Miasto Bochnia, Miasto i Gminę Nowy Wiśnicz, Gminę Łapanów, Gminę Trzciana oraz Gminę Żegocina.