kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Zakochaj się w Powiecie Bocheńskim nocą”

„Zakochaj się w Powiecie Bocheńskim nocą”

Dodano: 24.12.2012 11:00 „Zakochaj się w Powiecie Bocheńskim nocą”
W sali klubowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni w dniu 21 grudnia odbyła się wystawa fotografii pt. „Zakochaj się w Powiecie Bocheńskim nocą”. Zaprezentowane na wernisażu zdjęcia są częścią dużego projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”, w ramach którego fotografowane są polskie miasta i miejscowości, mogące pochwalić się ciekawą iluminacją.

Przedstawione  fotografie, oddają niepowtarzalną atmosferę i piękno Powiatu Bocheńskiego. Na zdjęciach wykonanych nocną porą odnaleźć można szczególne dla naszego powiatu miejsca, przedstawione w unikalny sposób - m.in. renesansowy dwór obrony w Wieruszycach, zabytkowy dwór w Zawadzie, zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu czy też widok szybu bocheńskiej kopalni.

Znane nam wszystkim zakątki w obiektywie nabierają zupełnie innego charakteru i odzwierciedlają wyjątkowy klimat naszego powiatu.

Podczas wernisażu genezę projektu a także wspomnienia związane z czasem wędrówek po powiecie bocheńskim przedstawił autor zdjęć Krzysztof Masiuk - fotograf z długoletnim stażem artystycznym, autor licznych wystaw, wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych konkursach za zdjęcia prezentujące piękno i urok Polski.

Każda miejscowość o zmroku wygląda odmiennie jak za dnia. Oświetlone budynki i zaułki, światła pojawiające się na sklepowych witrynach, reflektory samochodów rysujące białe i czerwone pasy tworzą wspólnie bardzo efektowny świat. Ale nawet te małe miejscowości, nie mające wielobarwnych witryn, bez ruchliwych skrzyżowań, czy wielkiego ruchu samochodowego kuszą nocą grą cieni i świateł. Świat barw nocy jest wręcz stworzony aby wykorzystać go do promocji miast, miejscowości i regionów – mówił Krzysztof Masiuk.

Wystawa można obejrzeć  w sali klubowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni do dnia 18 stycznia 2013 roku.