kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Z Glasgow i Oban do Bochni

Z Glasgow i Oban do Bochni

Dodano: 07.10.2011 15:00 Z Glasgow i Oban do Bochni
W dniach 21-28 września br. uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 gościli 26 osobową grupę Szkotów z Glasgow i Oban. Do wymiany doszło w ramach programu „Młodzież w działaniu” akcja 1.1.

Młodzież, przygotowując się do wizyty, badała problemy młodych ludzi zastanawiając się nad ich rozwiązaniem oraz sprawdzała jak wygląda demokracja wśród młodych w Polsce i Szkocji.

Poza wspólnymi zajęciami takimi jak np. nauka polskich tańców, gotowanie polskich potraw, gry sportowe, nauka udzielania pierwszej pomocy, strzelanie, biegi na orientację, lepienie garnków itp., młodzież szkocka zwiedziła bocheńską kopalnię soli oraz kopalnię w Wieliczce.
Zorganizowano wyjazd do Oświęcimia i Brzezinki, którego celem miało być rozwinięcie świadomości skutków nietolerancji i ksenofobii.
Zwiedzano również Kraków gdzie uczestnicy podziwiali zarówno średniowieczne miasto w podziemiach Sukiennic jak i architekturę współczesną.
Szkoccy goście mieli również okazję do porównań górski pasm pienińskich.

Młodzież poznawała swoje zwyczaje, kulturę i język m.in. na zajęciach zorganizowanych w Ochronce.
Szkoci zachwyceni byli polską gościnnością a nasz powiat zrobił na nich ogromne wrażenie.Prawie wszyscy wyrażali chęć powrotu do podczas przyszłorocznych wakacji.

Na podsumowaniu projektu goszczono przedstawiciela Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Bochni oraz przedstawicieli pięciubocheńskich szkół.

Organizatorami byli: Barbara Sieczka z Zespołu Szkół Nr 3 oraz Krystyna Pacuła prowadząca Europejski Klub Pickwicka przy Gimnazjum nr 1.