kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

XIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

Dodano: 25.05.2011 12:00 XIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
W niedzielne popołudnie 22 maja 2011 roku już po raz czternasty odbyła się w Nowym Wiśniczu Parada Orkiestr Dętych, która miała charakter eliminacji do XXXIV Małopolskiego Festiwalu "Echo Trombity" w Nowym Sączu.

 

 

Głównym celem konkursu jest promocja, popularyzacja i ukazanie ważnej roli orkiestr dętych w życiu społecznym, kulturalnym i religijnym środowisk. Orkiestry Dęte były oceniane przez komisję w składzie : Kpt. Stefan Żuk - były tamburmajor i kapelmistrz Orkiestry Reperezentacyjnej WOP Straży Granicznej w Nowym Sączu, Stanisław Migacz – muzyk, instruktor orkiestr dętych – Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz Leszek Łopalewski – wieloletni muzyk Filharmonii Lubelskiej. Tradycyjnie orkiestry prezentowały się najpierw w marszu, a potem na scenie. Po wysłuchaniu wszystkich orkiestr komisja artystyczna  przyznała następujace miejsca w poszczególnych grupach:

Orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych:

I miejsce – równorzędnie dla Orkiestry z Grobli i Okulic,

II miejsce – Orkiestra z Leszczyny,

III miejsce – Orkiestra z Tarnawy.

 

Orkiestry zakładowe:

I miejsce – Orkiestra Zakładów Azotowych w Tarnowie,

II miejsce – Orkiestra Kopalni Soli w Bochni.

 

Orkiestry działające przy stowaryzszeniach i domach kultury:

I miejsce – Młodzieżowa Orkiestra z Baczkowa,

II miejsce -  nie przyznano,

III miejsce – Młodzieżowa Orkiestra z Żegociny.

 

XIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych została zorganizowana przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, Fundację Amicus Pauperum im. Ks. Józefa Strugały oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Przedsięwzięcie współorganizowało Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

 

sw