kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XIII Bieg Kmitów

XIII Bieg Kmitów

Dodano: 19.06.2017 08:00 XIII Bieg Kmitów
Na terenie gminy Nowy Wiśnicz odbył się XIII Bieg Kmitów, przy okazji Dni Wiśnicza i zakończenia obchodów 400-lecia lokacji miasta. Impreza przeprowadzona została w nowej poszerzonej formule. Po raz pierwszy w historii tego biegu zawodnicy startowali na dystansie 10 km. Trasa prowadziła obok najciekawszych obiektów turystycznych Gminy Nowy Wiśnicz między innymi zamku, kościoła w Starym Wiśniczu, dawnego klasztoru Karmelitów Bosych oraz Koryznówki. Zawodnicy biegli przez cztery miejscowości gminy: Nowy Wiśnicz, Stary Wiśnicz, Łomną i Leksandrową.

Bieg Główny poprzedziły zawody dla dzieci i młodzieży oraz Bieg Rodzinny. Wyniki biegów szkolnych i rodzinnych dostępne wkrótce na stronie Towarzystwa Miłośników Wiśnicza.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które włączyły się w organizację, promocję i przeprowadzenie XIII Bieg Kmitów. Nie udałoby się to bez ludzi dobrej woli, partnerów oraz sponsorów. Serdecznie dziękujemy Gminie Nowy Wiśnicz, Powiatowi Bocheńskiemu oraz firmom.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Nowego Wiśnicza – Małgorzaty Więckowskiej i Starosty Bocheńskiego – Ludwika Węgrzyna.Dziękujemy również mieszkańcom i instytucjom za wyrozumiałość w związku z zamknięciem drogi na czas biegu tj. Zakładowi Karnemu w Nowym Wiśniczu, Muzeum Ziemi Wiśnickiej – Zamek w Wiśniczu oraz parafiom w Starym i Nowym Wiśniczu. Słowa podziękowania kierujemy też do Miejskiego Ośrodka Kultury oraz do Zakładu Usług Komunalnych za możliwość uruchomienia kurtyny wodnej na trasie biegu. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu za pomoc przy przygotowaniu trasy biegu głównego i wypożyczenie znaków drogowych.Niezwykle ważne było odpowiednie zabezpieczenie imprezy. Nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników czuwały Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Nowy Wiśnicz, które koordynował pan Damian Capiga, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu oraz panie pielęgniarki z SPGZOZ w Nowym Wiśniczu. Dzięki wzorowej współpracy w/w służb wszyscy zawodnicy szczęśliwie ukończyli biegi.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół w naszej gminie: panu Marcinowi Wzorkowi – koordynatorowi zespołu nauczycieli, pani Katarzynie Korcie, pani Jolancie Hojnik, pani Lidii Pawlik, pani Lucynie Mika, pani Edycie Ziółkowskiej, panu Adamowi Łąckiemu i panu Arturowi Polkowi, za profesjonalne przygotowanie dzieci i młodzieży, przeprowadzenie biegów w kategoriach szkolnych oraz pracę w biurze zawodów. W tym miejscu za pomoc dziękujemy również uczniom wolontariuszom: Weronice Put, Dominice Maź, Radosławowi Kaczmarczykowi, Aleksandrze Plewa, Antonii Ryczek, Klaudii Kulas, Jagodzie Sowińskiej, Darii Gwóź, Izabeli Zym, Martynie Kuc, Agnieszce Kłósek, Sabinie Trzaska, Wiktorii Cwynar, Paulinie Buławie i Karolinie Czuban.

Naszą imprezę wspierali medialnie: Drone View Damian Marszałek robiąc świetny film z drona, Grzegorz Daniel Photography, Kulturalna Bochnia, NowyWiśnicz24.com.pl, Bochnianin.pl, mojaBochnia.pl – portal i telewizja, Bochenska.tv, KBC24, RDN Małopolska. https://www.youtube.com/watch?v=I839XsSGJbk

Całe wydarzenie w profesjonalnym stylu dla Towarzystwa Miłośników Wiśnicza poprowadził wiśniczanin Pema Przemek Nowak – Plażowy Mistrz Polski DJ’ów 2016, któremu serdecznie dziękujemy! Za organizację wydarzenia z ramienia Towarzystwa Miłośników Wiśnicza byli odpowiedzialni: Marcin Zagrodzki – kierownik sekcji sportowej, Mirosław Laszkowski – sekcja sportowa, Stanisław Domański – prezes, Michał Irzykowski – wiceprezes i Waldemar Klasa – skarbnik. Dziękujemy również wszystkim członkom Towarzystwa Miłośników Wiśnicza, którzy włączyli się w pomoc przy przeprowadzeniu XIII Biegu Kmitów. Dziękujemy oddziałowi głównemu Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej za życzliwość i współpracę przy organizacji biegu na etapie składania wniosków o dofinansowanie. Na zakończenie, Towarzystwo Miłośników Wiśnicza wyraża wdzięczność i pragnie podkreślić zgodną współpracę wszystkich instytucji, które w jakimś stopniu przyczyniły się do właściwego przebiegu imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli liczyć na Wszą owocną współpracę. Bieg to zdrowie biegaj razem z nami!

Galeria zdjęć

 

inf.pras. Zarząd Towarzystwa Miłośników Wiśnicza