kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wieczór poetycko muzyczny „Budzenie manekina”

Wieczór poetycko muzyczny „Budzenie manekina”

Dodano: 12.10.2016 09:00 Wieczór poetycko muzyczny „Budzenie manekina”
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na wieczór poetycko muzyczny Joanny Babiarz i Janusza Szota „Budzenie manekina” - 14 października 2016 r. (piątek), godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

Joanna Babiarz i Janusz Szot to małżeństwo kochające poezję i piszące ”na dwa pióra”. Wspólnie stworzyli  i występują z programem autorskim "Budzenie manekina", który zaprezentowali już m.in. w Zakopanem, Łodzi, Krakowie i Muszynie. Kolejnym miejscem prezentacji będzie bocheńska Biblioteka.

Joanna Babiarz urodziła się w Nowym Sączu. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich m.in. im. Haliny Poświatowskiej, O Poetyckie Wrzeciono, Skrzydło Pegaza czy Turniej Jednego Wiersza. W latach 1979-1981 była najmłodszym członkiem grupy poetyckiej „Sącz”, od roku 1996 uczestnik Klubu Literackiego „Sądecczyzna”. W 2002 została przyjęta do Związku Literatów Polskich. Wydała 10 książek poetyckich oraz współuczestniczyła w wydaniu płyty poezji śpiewanej zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. W roku 2014 została nagrana płyta autorska "Pastorałki z Nowego Sącza" do której napisała teksty pastorałek dla dzieci. 8 lutego br. odbyła się premiera opery dziecięcej z librettem jej autorstwa pt: "Calineczka" w wykonaniu dzieci z Autorskiej Szkoły Pianistycznej.

Janusz Szot vel Micke Bonny urodzony w Brzesku /1964r./  to malarz, satyryk, poeta, były członek zespołu rockowego Erzatz. Debiutował rysunkiem satyrycznym na łamach tarnowskiego tygodnika "TEMI". Uczestniczył w plenerach malarskich, współrealizował wystawy zbiorowe i indywidualne. W roku 1981 był laureatem konkursu malarskiego w ramach Pleneru w Brzesku. W latach 80-tych należał do KKMP przy MAK w Tarnowie. Obecnie uczestniczy w różnych imprezach poetyckich – Zlot Poetów w Łodzi, Jurajska Jesień Literacka w Złotym Potoku, Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie w Chojnicach, Wrzosowisko w Piwnicznej, Ogrody Poetyckie w Limanowej. Jako poeta debiutował w Antologii Klubu Literackiego "Sądecczyzna" - "Pierwsze Spotkanie", Nowy Sącz 1997. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Starym Sączu "Witraż Poetycki". Ilustracje jego autorstwa znajdują się na okładkach almanachów pokonkursowych oraz indywidualnych książek poetyckich. Wydał tomiki poezji pt: "Ścieżki nocy", Warszawa 2002r., "Kuszenie licha" Stary Sącz 2014r. w roku 2015 był współautorem tomiku Być obok" Joanny Babiarz jako autor grafik i strony tytułowej.

Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników poezji i muzyki na piątkowy wieczór z poetycką refleksją i gitarowym brzmieniem. Wstęp wolny.

 

sk