kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wianki z „Chwilą Nieuwagi”!

Wianki z „Chwilą Nieuwagi”!

Dodano: 23.06.2017 07:00 Wianki z „Chwilą Nieuwagi”!
W nieco innym charakterze niż w ostatnich latach odbywać się będą „Wianki na Chełmie”, zaplanowane na sobotę, 24 czerwca. Najważniejszą zmianą jest powrót do organizacji koncertu muzycznego w wykonaniu profesjonalnych muzyków.

W tym roku muzycznym gościem imprezy będzie zespół „Chwila Nieuwagi”. Zapowiada się niezwykle ciekawy koncert, bowiem jak sami o sobie piszą: „mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się Chwila Nieuwagi wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru, klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – SŁUCHAJĄC”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 na małej scenie znajdującej się w klimatycznym ogrodzie chełmskiej Galerii.

Poprzedzi go o godzinie 19.00 organizowany każdego roku konkurs na „wianek świętojański” wykonany z naturalnych kwiatów. Jego rozstrzygnięcie będzie doskonałym wprowadzeniem w ostatnią część „Wianków”, czyli barwny korowód nad Rabę pod przewodnictwem Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie” związany z tradycyjnym obrzędem puszczania wianków, zakończony kuglarskim pokazem z ogniem w wykonaniu Teatru „Feniks”. Podobnie, jak w poprzednich latach nad brzegiem Raby dołączą do nas sąsiedzi z drugiej strony rzeki rozpalając dodatkowe ognisko.

 

sk