kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wernisaż fotografii

Wernisaż fotografii

Dodano: 06.10.2015 08:00 Wernisaż fotografii
W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbył się wernisaż fotografii uczestników projektu „Tolerancja na warsztat”. Organizatorami wydarzenia był: Domu Dziecka w Bochni, Powiatowowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Fundacja Wspierania Działań Artystycznych Wolna Sztuka i Fundacja Babel Images.

"Już tego mam dość - Świata który - Przez kolor skóry - Mury między ludźmi stawia - Nie chce sam świata naprawiać - Nie chce, nie chce - Chce tylko pokazać - To co mówi moje serce - Mówić więcej o nas samych - O tym jak się zatracamy - W tym co chcemy - Z tym co mamy - Co bierzemy a co damy - W zamian - Więc zacznijmy się nad sobą zastanawiać - Więc zacznijmy się nad sobą zastanawiać..." - śpiewa zespół Fenomen w teledysku nagranym według pomysłów uczestników warsztatów filmowych, prowadzonych przez operatorkę filmową – Agnieszkę Szklarek i reżysera – Cezarego Nowickiego, opiekunów artystycznych grupy realizującej teledysk. Teledysk, który tym samym stał się realizacją założeń młodzieżowego projektu „Tolerancja na warsztat!”, by tolerancję sfotografować, sfilmować, opowiedzieć.

Teledysk został pokazany podczas wernisażu fotografii, który był także dobrą okazją do rozmowy z autorami prac fotograficznych i z prowadzącymi zajęcia fotograficzne, oraz na wymianę myśli, jaki projekt wypowiedzi artystycznej przygotować na MAŁOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - na najlepszą pracę z dziedziny: filmu, fotografii, plastyki dotyczącą tolerancji i zwalczania mowy nienawiści w Internecie. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.tolerancjanawarsztat.org.

 

sk