kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Dodano: 13.06.2016 12:00 Warsztaty z Kingą Sobieszczańską
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na kolejne spotkanie warsztatów twórczego pisania dla dzieci, które gościnnie poprowadzi – Kinga Sobieszczańska, spotkanie odbędzie się dzisiaj tj. 13 czerwca 2016 r., o godz. 16.00 w sali klubu Biblioteki.

Kinga Sobieszczańska, pracownik Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, jest aktywnym, zdolnym, wrażliwym na wartości twórcze i społeczne młodym naukowcem. Ukończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną właśnie z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich, a był to czas jej intensywnej działalności w Studenckim Kole Naukowym Edukacji Kreatywnej i Studenckim Kole Artystyczno-Naukowym Teatromanów. Problematyka pedagogiki twórczości jest więc dla niej znaczącym obszarem zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych, związanych z rozwojem osobistym i pracą z drugim człowiekiem.

Aktorstwem interesuje się od dawna. Obecnie jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz uczęszcza na kurs aktorski w szkole Drama Studio. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Jest w zarządzie Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Kreatywnej przy Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą, doświadczyć autentycznej obecności i relacji z drugim człowiekiem, dojrzewać jako osoba i stawać się coraz bardziej świadomym własnego miejsca w świecie, swojej niepowtarzalnej tożsamości i więzi z innymi. W czasie warsztatów  wspólnie będziemy odkrywać czym jest drama i co to znaczy razem ją tworzyć.

Biblioteka zaprasza na nasze warsztaty chętnych młodych, twórczych odkrywców!

kkh

 

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: