kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Warsztaty kulinarne pn."Kucharz ze szczególnym uwzględnieniem produktu lokalnego"

Warsztaty kulinarne pn."Kucharz ze szczególnym uwzględnieniem produktu lokalnego"

Dodano: 19.02.2015 08:00 Warsztaty kulinarne pn."Kucharz ze szczególnym uwzględnieniem produktu lokalnego"
Odbyły się warsztaty kulinarne pn."Kucharz ze szczególnym uwzględnieniem produktu lokalnego", zorganizowane w ramach projektu pn. "Spółdzielnie socjalne jako forma ochrony i promocji dziedzictwa kulinarnego obszarów LGD "Gościniec 4 Żywiołów" i LGD "Dolina Raby".

Warsztaty w pracowni gastronomicznej ZS w Dąbrowicy prowadził zawodowy technolog pan Maciej Szymanowski, a w Niegowickiej Izbie Etnosmaków pani Maria Mleczko - szefowa Gminnej Rady Kół Gospodyń Wisjskich w Gdowie - opiekunka izby. W pierwszym dniu panie z terenu LGD "Gościniec 4 Żywiołów" oraz panie z LGD "Dolina Raby" uczyły się przygotowywania potraw i półproduktów możliwych do sprzedaży w spółdzielni socjalnej. Technolog zwracał szczególną uwagę na związane z tym aspekty sanitarne.

Uczono się gotować rosół oraz wszelakie do niego dodatki, makarony, pierożki itp.

Przygotowywano również mięsa, sosy, farsze i słodkości. Zwracano uwagę na zastosowanie tylko naturalnych składników i lokalnych receptur.

W drugim dniu panie, które przyjechały z Lanckorony zwiedzały zamek w Nowy Wiśniczu, a potem udały się do Niegowici. Tam wzięły udział w

warsztatach wypieku podpłomyka z cebulą, zwiedziły Izbę Etnosmaków oraz Izbę Pamięci po Karolu Wojtyle. Panie były pod dużym wrażeniem wiedzy i zapału gospodyni miejsca pani Marii Mleczko, uroku Izby Etnosmaków, a także smaku i sposobu wypieku podpłomyka. Przypominamy, że zarówno Izba Etnosmaków w Niegowici jaki i Izba Pamięci po Karolu Wojtyle zostały oznaczone Znakiem Jakości LGD Kogutkiem.

Organizatorzy dziękują Wszystkim uczestnikom warsztatów, gospodarzom i prowadzącym za poświęcony czas.

Szczegóły można znaleźć na stronie LGD Dolina Raby

 

sk