kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Viktoria Mikluszowice w finałach krajowych V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Viktoria Mikluszowice w finałach krajowych V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Dodano: 24.10.2014 09:00 Viktoria Mikluszowice w finałach krajowych V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP
W takich zawodach jak te, zwycięzcami są wszyscy. Każdy z czynnych uczestników Turnieju Orlika wykazuje ponadprzeciętne zdolności piłkarskie. Finał krajowy V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP rozegrano w stolicy w dniach 15-18 października 2014 r. Ostatni akord V turnieju Orlika o Puchar Premiera RP rozpoczął się w środę, 15 października. Do Warszawy zjechały 64 najlepsze zespoły piłkarskie, wyłonione w eliminacjach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W 16 województwach do turnieju przystąpiło ponad 18 tysięcy drużyn!!!

Drużyna Victoria Mikluszowice reprezentująca województwo małopolskie  w Warszawie rywalizowała nie tylko na boisku, ale brała też udział w Piłkarskim Quizie Orlika, w którym główną rolę grały dziewczęta i chłopcy z 64 najlepszych drużyn w naszym kraju. Oprócz młodych zawodników i zawodniczek w quizie wzięli udział znani sportowcy i artyści m.in. Sylwia Gruchała, Mariusz Czerkawski, Robert Sycz, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, Jakub Kosowski, Liber (twórca piosenki „Czyste szaleństwo” na UEFA EURO 2012) oraz bracia Mroczek. Program poprowadzili: Paulina Chylewska i Rafał Patyra. Chłopcy z Mikluszowic mieli okazję spotkać się i porozmawiać z gwiazdami osobiście.

Drużyna z Mikluszowic grała w grupie Chłopców Starszych, w gr. A z drużynami: Orliki Milanów, Gimnazjum Grodzisk Wlkp. i Dwójka Prudnik. Skład drużyny: Smoleń Jakub, Pasiut Jakub, Burek Dawid, Karol Kowalski, Buczak Przemysław, Buras Przemysław i Ziółko Konrad. Trenerem drużyny była Pani Kinga Capik-Majcher, a opiekunem Pani Marta Piwowarczyk. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, ale niestety grupa okazała się bardzo mocna. Piłkarze walczyli nawet w deszczu do ostatniego gwizdka.

W sobotę odbył się Wielki Finał w Hali Torwar w Warszawie, na który przyjechało 50 kibiców z naszej szkoły (od organizatorów otrzymali: słodycze, napoje, kanapki oraz pamiątkowe koszulki Turnieju).

 

sk