kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Urządzenie do uciskania klatki piersiowej już pracuje

Urządzenie do uciskania klatki piersiowej już pracuje

Dodano: 29.05.2020 10:00 Urządzenie do uciskania klatki piersiowej już pracuje
Do bocheńskiego szpitala, a w zasadzie Zespołu Ratownictwa Medycznego trafiło urządzenie do uciskania klatki piersiowej. Jego zakup był możliwy dzięki zbiórce zorganizowanej przez bocheńskich ratowników. W ciągu miesiąca zgromadzono 55 tys. zł – czyli tyle, ile było potrzebne.

O pomoc w zakupie urządzenia ratownicy zwrócili się w połowie kwietnia. Poprosili o wsparcie ponieważ nie posiadała go jedna z karetek ZRM w Bochni. Uruchomioną na portalu zrzutka.pl akcję wsparło w sumie 601 osób. Zebrano potrzebna kwotę. Sprzęt udało się kupić. W tej chwili już każda z pięciu karetek ZRM w Bochni jest wyposażona w urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej.

 

- To bardzo ułatwia nam pracę. Urządzenie bowiem samo uciska klatkę piersiową pacjenta, nie poci się, nie stresuje, nie opada z sił – podkreśla Sebastian Lewandowski, koordynator ZRM w Bochni.

 

Ratownicy bardzo dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję, przekazując fundusze.

 

Do podziękować przyłącza się także Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

 

- Cieszy fakt, że nasze społeczeństwo jest obywatelskie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie z pomocą przyszły prywatne osoby. Otrzymaliśmy duże wsparcie dla DPS, ale również dla szpitala. Bardzo za tę pomoc dziękujemy – podkreśla starosta.

 

 

kh