kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Umowa na termomodernizację mechanika podpisana

Umowa na termomodernizację mechanika podpisana

Dodano: 21.03.2018 14:00 Umowa na termomodernizację mechanika podpisana
Starosta Ludwik Węgrzyn oraz Wicestarosta Józef Mroczek uroczyście podpisali umowę z wykonawcą na głęboką modernizację energetyczną budynku głównego oraz budynku warsztatów Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. Koszt realizacji projektu wyniesie ponad 2 671 937.

 

W chwili obecnej realizujemy rozbudowę szkoły o nową sale gimnastyczną , a termomodernizacja wpisuje się w całość tego przedsięwzięcia. Obecnie mamy trudny inwestycyjnie czas i cieszę się ze nam się udało, podpisujemy umowę, życzmy sobie dobrej i terminowej pracy - mówił podczas konferencji Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński. 

W ramach wykonanych prac poprawi się efektywność energetyczna mechanika, zarówno budynku głównego, jak i warsztatów dydaktycznych. Docieplone zostaną ściany zewnętrzne, obecnie budynki charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na energię cieplną. Podczas prac wymieniona zostanie także instalacja centralnego ogrzewania, zamontowane będą zawory termostatyczne. Docieplone zostaną także stropodachy. Wymieniona zostanie również stolarka okienna (w budynku warsztatów) i drzwiowa .

Warto zaznaczyć, że harmonogram jest tak dopasowany aby budowa hali oraz termomodernizacja zgrały się i zakończyły w tym samym czasie
–dodaje Józef Mroczek Wicestarosta

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni jest największą szkołą w powiecie bocheńskim. Z klas i pracowni tej placówki korzysta prawie 1300 osób. Kształcenie jest prowadzone w około 20 zawodach, dla kilku z nich w budynku warsztatów realizowane są zajęcia praktyczne. Oprócz obowiązkowych lekcji prowadzone są tu również zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań. W rankingu Perspektyw zespół Szkól Nr 1 w Bochni zajmuje 20 miejsce w Województwie.

Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – SPR Całkowita wartość projektu:  2 671 937,57 Dofinansowanie RPOWM: 1 188 954,18 Wkład własny: 1 482 983,39

kh