kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Udany start w dorosłe życie – unijny projekt w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Udany start w dorosłe życie – unijny projekt w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Dodano: 09.03.2011 07:00 Udany start w dorosłe życie – unijny projekt w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
Grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego bierze udział w projekcie „Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów - szansą na udany start w dorosłe życie” . Projekt będzie realizowany przez Powiat Bocheński do końca sierpnia 2011 r. i obejmie realizację dodatkowych, specjalistycznych zajęć pozalekcyjnych.

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów SOSW w Bochni, wsparcie pedagogiczno–psychologiczne, służące zmniejszaniu dysproporcji edukacyjnych - mówi starosta Jacek Pająk. Dla młodzieży organizowane będą zajęcia m.in. z muzykoterapii, arteterapii, zaradności osobistej, poznawania świata przez doświadczanie zjawisk w nim zachodzących.

Zadanie na łączną kwotę 245 555 zł zostanie w całości zrealizowane ze środków unijnych. Projekt został złożony w konkursie na projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.