kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie z ZS w Łapanowie z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Uczniowie z ZS w Łapanowie z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Dodano: 25.03.2014 00:00 Uczniowie z ZS w Łapanowie z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Łapanowie gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie mieli możliwość zapoznać się z codzienną pracą w policji i wyposażeniem jednostki.

Uczniów przywitał insp. Marek Rudnik – Komendant Miejski policji w Nowym Sączu. Naczelnik Wydziały Sztabu Policji podinsp. Grzegorz Kalina oprowadził licealistów po budynku sądeckiej jednostki i opowiedział, jak wygląda codzienna praca policjantów.

Młodzież miała okazję zobaczyć prezentację broni, będącej na wyposażeniu policji oraz strzelnicę w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.

Uczniowie przyjrzeli się z bliska urządzeniom, którymi posługują się technicy kryminalistyki, a w podziemnym garażu obejrzeli policyjne radiowozy i motocykle. Ciekawym punktem wizyty było spotkanie z przewodnikiem psa tropiącego. Licealiści odwiedzili także oficera dyżurnego pełniącego służbę na stanowisku kierowania oraz pomieszczenia, do których trafiają osoby zatrzymane.

 

mm