kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie Budowlanki nagrodzeni w konkursie „30 laboratoriów na 30 –lecie Adamedu”

Uczniowie Budowlanki nagrodzeni w konkursie „30 laboratoriów na 30 –lecie Adamedu”

Dodano: 21.10.2016 08:00 Uczniowie Budowlanki  nagrodzeni w konkursie „30 laboratoriów na 30 –lecie Adamedu”
Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób. Udowodnili to uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, którzy wzięli udział w konkursie „ 30 laboratoriów na 30 –lecie Adamedu”, wygywając i zdobywając dla swojej szkoły czek na 10 tys. zł.

Grupa Adamed jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2010 r., w skład  której wchodzą: Adamed, Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa oraz  Adamed Consumer Healthcare.

Razem z grupą bocheńską o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni laboratoryjnych   o wartości ok. 10 tysięcy złotych, rywalizowali uczniowie z całej Polski. Ogromne zaangażowanie młodych ludzi oraz bardzo duża liczba zgłoszeń pokazują, że młodzież chce   
i potrafi uczyć się nowocześnie.

Aby zwyciężyć, uczniowie musieli opracować scenariusz lekcji i na jego podstawie nagrać maksymalnie 3-minutowe projekcje  na jeden z proponowanych przez organizatora tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu.
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 przygotowali scenariusz lekcji i nakręcali 3-minutowy film pt.: „Bakteryjna afera”, który przedstawiał wizję świata bez bakterii,  biorących udział w obiegu azotu na Ziemi.

Spośród ok. 1000 filmów, do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych tylko 100, które uzyskały największą liczbę głosów na swoich profilach facebookowych. Natomiast o  wejściu do finałowej trzydziestki decydowało  już jury, wybierając najlepsze prace.

W gronie finalistów znaleźli się uczniowie „Budowlanki”, którzy odebrali nagrodę z rąk przedstawiciela Grupy Adamed – czek o wartości 10 000 zł na wyposażenie pracowni biologicznej, chemicznej bądź fizycznej.

Nad filmem pracowała grupa uczniów klas II technikum, kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy oraz technik budownictwa. Nad całością czuwały – Agnieszka Michałowska – nauczyciel biologii i Elżbieta Staszel – nauczyciel chemii.

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują za wszystkie oddane głosy na facebooku.

 

sk