kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczennica „Ekonomika” – w gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce

Uczennica „Ekonomika” – w gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce

Dodano: 24.02.2011 09:00
Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni już po raz trzeci bierze udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, nad którą patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Polska Izba Hotelarska i Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Kołobrzegu.

Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest „Organizacja i technika pracy w recepcji”, a jej głównym celem rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych oraz integracja uczniów z różnych zakątków naszego kraju. Olimpiada jest trójstopniowa i składa się z 3 etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego.

W eliminacjach szkolnych w”Ekonomiku” wzięło udział 91 uczniów klas trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, a największą liczbę punktów osiągnęły Karolina Cempura z kl. IV Th a i Arleta Piwowarska z kl. III Th b i tym samym zakwalifikowały się do etapu drugiego.

Na początku stycznia odbył się równocześnie w 8 ośrodkach w Polsce etap okręgowy. Uczennice „Ekonomika” przystąpiły do niego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie. Uczestnicy w ciągu 90 minut rozwiązywali test złożony z 80 pytań zamkniętych sprawdzających wiedzę z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, prawai ekonomii, turystyki, finansów i rachunkowości, obsługi konsumenta oraz marketinguw hotelarstwie.

Ponadto uczestnicymusieli  wykazać się rozległą wiedzą poza książkową dotyczącą zagadnień bieżących rynku hotelarskiego w Polsce i na świecie. . Należało wiedzieć np. „Ile aktualnie hoteli chce sprzedać J.W. Contructions – właściciel marki hotelowej 500?”, „Kto zainwestował w ostatnim czasie około 360 mln złotych w hotelarstwo?”, „Jaką markę dla hotelu FELIX wybrał PUHiT?”, czy „Która marka grupy hotelowej Rezidor jest najmłodsza?”.

20 stycznia 2011 r. Główny Komitet Olimpiady ogłosił wyniki. Do etapu III zakwalifikował 40 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w kraju. Wśród nich znalazła się Arleta Piwowarska uzyskując 5 wynik punktowy w Polsce.

Zmagania centralne odbędą się w dniach od 12 do 14.kwietnia w Kołobrzegu. Młodzież z najlepszych szkół, a wśród nich Arleta Piwowarska będzie walczyć o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Laureaci i finaliści zostaną zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.