kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Tydzień ofiar przestępstw- PCPR

Tydzień ofiar przestępstw- PCPR

Dodano: 24.02.2010 12:00
W związku z trwającym w dniach od 22-26.02.2010 r. Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni przypomina, że od dnia 2 marca 2009 r. funkcjonuje na terenie powiatu Powiatowy Zespół Interdyscyplinarny ds. Pomocy Dziecku i Rodzinie. Powołanie Zespołu umożliwiło skoordynowanie działań poszczególnych instytucji pomocowych, by skutecznie nieść pomoc osobom tego wymagającym.

Działania Zespołu są skierowane do rodzin w kryzysie, niewydolnych wychowawczo i ukierunkowane na rozwiązanie konkretnego problemu w rodzinie, a ich celem jest przeciwdziałanie następstwom zaistnienia problemu.

W 2009 roku Zespół objął swoim działaniem 15 rodzin z terenu powiatu bocheńskiego (w sprawie kilku rodzin Zespół spotkał się więcej niż jeden raz). Problemem dominującym w tych rodzinach była przemoc (zarówno fizyczna jak i psychiczna). Należy tutaj zauważyć, że Zespół nie tylko pomaga rodzinie znajdującej się w kryzysie ale również instytucjom które do chwili powstania zespołu samodzielnie starały się rozwiązywać pojawiające się problemy.

W skład Zespołu wchodzą: pracownicy PCPR, ośrodków pomocy społecznej, pedagodzy szkolni, Policja, kuratorzy sądowi, pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Uruchomienie pierwszego etapu pracy zespołu interdyscyplinarnego może nastąpić w wyniku reakcji na:

  • prośbę rodziców lub innych dorosłych członków rodziny,

  • prośbę dziecka,

  • informacje uzyskane od członków społeczności lokalnej,

  • informacji uzyskanych z placówek oświatowych,

  • informacje innych służb (GOPS/MOPS, policja, kościół , organizacje pozarządowe).

 

Wszystkich którzy chcieliby uzyskać szczegółowych informacji na temat działania zespołu prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z PCPR – tel. 0146119740.