kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Trzecia promesa dla Powiatu

Trzecia promesa dla Powiatu

Dodano: 03.10.2011 10:00 Trzecia promesa dla Powiatu
Powiat bocheński otrzymał trzecią w tym roku dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa na prawie 600 000 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na odbudowę infrastruktury drogowej, która została mocno uszkodzona podczas powodzi w 2010 roku.

Wartość strat powodziowych z ubiegłego roku w infrastrukturze drogowej wyniosła ponad 28 milionów złotych , dlatego bardzo się cieszę z kolejnych pieniędzy z MSWiA, bo potrzeby w odbudowie i remontach dróg mamy duże. Trzeba jednak przyznać, że ten rok pod względem prac modernizacyjnych mamy szczególnie dobry – mówi Jacek Pająk starosta bocheński.

W ramach dotacji planuje się wyremontowanie dwóch dróg w miejscowości Pogwizdów na długości ok. 400 mb oraz w Królówce na długości prawie 1 200 mb, przetarg na te zadania zostanie ogłoszony w dniu dzisiejszym.

W tym roku powiat bocheński otrzymał z MSWiA środki finansowe na łączną kwotę prawie 5 milionów złotych, dzięki czemu do tej pory udało się wyremontować infrastrukturę drogową  na odcinku Niedary – Gawłówek, Ostrów Szlachecki – Borek,  Kobyle – Lipnica Górna, Bochnia – Zawada, Połom-Lipnica Górna. Odnowiona została również nawierzchnia w Kobylcu i Rajbrocie.  W trakcie realizacji jest m.in. budowana mostu w Żegocinie,  remont drogi w Łomnej, Dąbrówce i Sobolowie.

 

sw