kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Trwa rozbudowa szpitala

Trwa rozbudowa szpitala

Dodano: 07.09.2009 13:00 Budowa nowego pawilonu maj br.

Kilka miesięcy temu rozpoczęła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Bochni. Nowy pawilon powstaje
w błyskawicznym tempie w chwili obecnej widać  już konstrukcję budynku, rozpoczyna się budowa czwartej ostatniej kondygnacji.


Początki inwestycji przy szpitalu sięgają 1998 r. wtedy  to ze względu na brak środków finansowych zrealizowano jedynie stan zerowy bez stropu nad suterenami. Budowla ta została nazwana akropolem i przez długie lata stała niszczejąc, dopiero wspólne starania Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i Dyrektora Szpitala Wojciecha Szafrańskiego oraz dobrze napisany projekt unijny przyniosły dawno oczekiwany efekt. W marcu  br. podpisana została umowa na wykonanie nowego pawilonu szpitala. Pierwotnie zakładano, że powstałe 10 lat temu elementy zostaną wykorzystane, niestety w praktyce okazało się to niemożliwe.

Zgodnie z  założeniami budynek będzie składał się z czterech kondygnacji: niskiego parteru, wysokiego parteru oraz pierwszego i drugiego piętra. Niski i wysoki parter mieścił będzie m.in. wejście dla karetek i osób chorych, izbę przyjęć oraz oddział ginekologii z patologią ciąży. Na pierwszym piętrze mieścił się będzie trakt porodowy aseptyczny z salą cesarskich cięć oraz trzema salami porodowymi przystosowanymi do porodów rodzinnych, w tym jedną przystosowaną do porodów w wodzie oraz trakt porodowy septyczny z jedną salą porodową.  Natomiast na drugim piętrze znajdzie się oddział położniczo- neonatologiczny.

Koszt rozbudowy to kwota 16, 5 mln zł. Bocheński szpital pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 802 tys. złotych z MRPO. Dodatkowo w budżecie powiatu  Rada Powiatu zabezpieczyła na rozbudowę środki w wysokości 5 mln 383 tys. złotych, natomiast pozostałą kwotę 3 mln 511 tys. złotych przeznacza szpital. 
Nowe skrzydło będzie gotowe już  w październiku 2010 r.