kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Trwa budowa Domu Pomocy Społecznej

Trwa budowa Domu Pomocy Społecznej

Dodano: 08.08.2013 09:00 Trwa budowa Domu Pomocy Społecznej
Na dzień dzisiejszy stan zaawansowania robót całej inwestycji jest zgodny z założonym harmonogramem. W całości wykonano fundamenty, w chwili obecnej trwają prace w zakresie ścian i stropów parteru, I i II piętra. Wykonywana jest również wewnętrzna instalacja w obiekcie. W części północnej przystąpiono już do wznoszenia ścian poddasza. Zakończono budowę parkingu i wykonano drewnianą altanę.

Przed wykonawcami pozostaje jeszcze szereg prac związanych z ukończeniem budynku, robotami instalacyjnymi i wykończeniowymi oraz uporządkowaniem i zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Ostatnią fazą inwestycji będzie wyposażenie budynku.

Nowy Dom Pomocy Społecznej powstanie przy ul. Karolina, obok dotychczasowego budynku. Docelowo przeznaczony będzie dla 90 pensjonariuszy. Dom pełnił będzie funkcję stałego pobytu dla osób starszych, przewlekle i nieuleczalnie chorych. Pensjonariusze zamieszkiwać będą w jedno- i dwuosobowych pokojach oraz zespołach dwupokojowych z łazienkami. Nowy obiekt dostosowany będzie do obowiązujących standardów i potrzeb użytkowników.

Koszt inwestycji wynosi 6 031 841,25 zł, przy czym wartość dofinansowania wynosi 3 000 000,00 zł w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, a wkład Powiatu Bocheńskiego to 3 031 841,25 zł. Budowa zostanie zakończona w 2014 roku.

 

 

sw