kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szkoła z Mikluszowic najlepsza w powiecie bocheńskim!

Szkoła z Mikluszowic najlepsza w powiecie bocheńskim!

Dodano: 16.12.2014 11:00 Szkoła z Mikluszowic najlepsza w powiecie bocheńskim!
W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród szkołom podstawowym będącym laureatami w V Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym wzięło udział 415 szkół z Małopolski.

Celem konkursu „Odblaskowa szkoła” było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe oraz zwrócenie uwagi na konieczność wypełnienia ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych oraz promowanie inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikluszowicach ostatecznie zajęła VII miejsce w Małopolsce i okazała się najlepsza w powiecie bocheńskim, dzięki działaniom podjętym na początku roku szkolnego 2014/2015. W szkole odbyło się szereg imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z których najważniejszą był „Odblaskowy Piknik” zorganizowany 5 października br. Piknik stał się atrakcją dla uczniów i społeczności lokalnej, na którym każdy mógł otrzymać elementy odblaskowe i kamizelki w różnego rodzaju konkursach i działaniach, np. poprzez zrzut odblasków z lotni.  Działania podjęte przez szkołę w Mikluszowicach znalazły oddźwięk w prasie i Internecie na stronach różnych instytucji wspierających akcję. Można je było również śledzić na stronie internetowej szkoły. Uczniowie wraz z całymi rodzinami mogli i wykazali się w licznych konkursach wiedzy, zręcznościowych, sportowych i plastycznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Dyrektor Szkoły w Mikluszowicach odebrała z rąk organizatorów czek na kwotę w wysokości 2 500 zł do wykorzystania przez szkołę oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez firmę Wawel. Nagrodą dla wszystkich laureatów był występ zespołu FEEL.

Organizatorami konkursu i akcji byli: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Nagrody zostały ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

sk