kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach - Odblaskową Szkołą

Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach - Odblaskową Szkołą

Dodano: 21.12.2015 09:00 Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach - Odblaskową Szkołą
W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród szkołom podstawowym będącym laureatami w VI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym wzięło udział 259 szkół z Małopolski. Powiat Bocheński reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach.

Celem konkursu „Odblaskowa szkoła” było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe oraz zwrócenie uwagi na konieczność wypełnienia ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych oraz promowanie inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzięki inicjatywie we wrześniu i październiku 2015 r. na terenie woj. małopolskiego w kamizelki i elementy odblaskowe wyposażono ponad 40 tysięcy uczniów. 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikluszowicach podobnie jak w ubiegłym roku zajęła VII miejsce w Małopolsce i okazała się najlepsza w powiecie bocheńskim, dzięki działaniom podjętym na początku roku szkolnego 2015/2016. W szkole odbyło się szereg imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z których najważniejszą był happening „Noś odblaski ! Świeć przykładem!” Działania podjęte przez szkołę w Mikluszowicach znalazły oddźwięk w radio, prasie, Internecie na stronach różnych instytucji wspierających akcję. Można je było również śledzić na stronie internetowej szkoły.

Nagrody zostały ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczystą Galę uświetnił dzieciom występ zespołu „Centrum Uśmiechu”.

Dyrekcja Szkoły w Mikluszowicach serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy zaangażowali się i wspierali działania w ramach akcji, dzięki którym szkoła znalazła się w Finale VI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”.

 

inf.pras/sk