kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szefowa rządu spotkała się z samorządowcami w Poznaniu

Szefowa rządu spotkała się z samorządowcami w Poznaniu

Dodano: 10.03.2015 09:30 zdjęcie: www.premier.gov.p
5 i 6 marca starosta bocheński Ludwik Węgrzyn uczestniczył w uroczystych obchodach XXV rocznicy odtworzenia w Polsce samorządu terytorialnego. Obchody zaplanowane były w przeddzień rocznicy uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym. Pierwszy dzień obrad to przede wszystkim zgromadzenia ogólne korporacji samorządowych. W tym dniu odbyło się więc XIX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Podczas którego delegaci przyjęli szereg stanowisk w kwestiach najbardziej dotykających polskie powiaty .

Tego dnia Samorządowców odwiedziła Pani Premier, która podczas spotkania podkreśliła, że budowa samorządu terytorialnego jest jednym z największych sukcesów polskiej transformacji ustrojowej po 1989 roku.Mówiła, że samorządność w Polsce udało się oprzeć na dwóch filarach: pracowitych samorządowcach oraz aktywnych mieszkańcach.

Szefowa rządu zapowiedziała, że w ramach decentralizacji więcej środków z unijnej perspektywy 2014-2020 będzie zarządzanych przez samorządy. Poinformowała, że nadal wspierane będą mechanizmy, które pozwalają na oddolne podejmowanie decyzji przez gminy i ich mieszkańców. Premier powiedziała także, że pojawił wniosek  ministra administracji i cyfryzacji, aby samorządowcy oraz ci, którzy przyczynili się do rozwoju samorządności w Polsce mieli swój order o statusie odznaczenia państwowego.

Więcej informacji znajduje się tutaj

 

 

kkh